Projektas ,, Gyvenimas su Išsėtine skleroze - Iššūkiai ir kasdienybė "

 
Vykdant šį projektą kartu su Vilniaus draugija "Feniksai", draugija 2017m. spalio 7-8 dienomis, Sveikatos centre „Energetikas“ sukvietė savo narius į kasmetinę IS mokyklą seminarą.
Dvi dienas sergantieji IS klausėsi naudingų pranešimų, dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, diskusijose, mokėsi gyvenimo su IS subtilybių, pozityvumo bei turiningai ir naudingai praleido savaitgalį. , Sveikatos centre „Energetikas“, Klaipėdos apskrities išsėtine skleroze sergančiųjų ligonių draugija kartu su Vilniaus apskrities išsėtines sklerozes sergančiųjų ligonių draugija, sukvietė savo narius į kasmetinę IS mokyklą seminarą „Gyvenimas su Išsėtine skleroze (IS) – iššūkiai ir kasdienybė“.
Gyvenimas su išsėtine skleroze yra pats didžiausias iššūkis kiekvienam su ja susidūrusiam. Lietuvoje, remiantis mūsų geografine platumos ligos paplitimo rodikliais, yra apie 3 tūkst. Tiesiogiai su šia liga susijusių žmonių yra kur kas daugiau, jei atkreipsime dėmesį į sergančiųjų šeimų nariams daromą ligos poveikį. Diagnozė „Išsėtinė sklerozė“ – dažnam nuskamba, kaip baisus nuosprendis. Pasimetimas, neviltis, informacijos ir žinių kur kreiptis ir kaip gyventi toliau neturėjimas, sergančiajam tampa dideliu iššūkiu. Labai svarbu, kad susirgęs žmogus neliktų vienas su savo problemomis, nes bendravimas su kitais likimo draugais, pasidalinimas gerąja patirtimi – tai galimybė gauti visapusišką informaciją apie IS gydymą ir ligos kontrolę. Taigi IS sergančiajam didelis iššūkis įveikti psichologinius barjerus ir kreiptis pagalbos, o draugijos tikslas ją suteikti ir padėti suvokti, kad IS ne nuosprendis o gyvenimo būdas, kuris lydės visą likusį gyvenimą.

 

 
"Sveikatos pokalbiai su liga“
(Lektorius Jaronimas Laucius – rašytojas pozityvistas, Pozityvistų klubo Lietuvos „Žinijos“ draugijoje steigėjas)
           Šaunus draugijos kolektyvas
 džiaugiasi vėl susitikę pajūryje

 

 

 

 

Pranešimas: “Individualizuota medicina ir išsėtinė sklerozė” (Gydytoja Julija Asovskaja)

 
Pranašimas:" Sumumis lengvjau"EUROVAISTINĖS Vadibininkas. Pranešimas: "Autoimuninės ligos. Dėl ko jos atsiranda? Kas tarp jų bendra? Ką turi žinoti žmogus, sergantis autoimuninėmis ligomis?" (Ingrida Kuprevičiūtė - gydomosios mitybos specialistė) "Energetikas" kasmet mūsų laukia, maloniai priima, visapusiškai padeda ir ir paremia organizuojant šį renginį. Didelis AČIŪ Ritai Matulevičienei ir visam sveikatos centro kolektyvui!  

 

 

 

 

 

Vakaro akimirkos - smagu tarp draugų  


 

 

 

 
 Netrūko dainų ir eilių.   Talentų vakaras.
Netrūko dainų ir eilių.
 Talentų vakaras tęsiasi...

 

Vakaro svečias džiugino visus saksofono melodijomis.

Sergantieji išsėtine skleroze Šventojoje gausiai pasikrovė ne tik žinių bet ir teigiamų emocijų, bendravo. Vakaronės metu seminaro dalyviai pamiršo savo negalią bei problemas, bendravo, linksminosi. Mokykla-seminaras suteikė galimybę naudingai ir turiningai praleisti laiką. Atsisveikinę visi išsivežė gerą nuotaiką, daug įspūdžių ir naudingos informacijos bei viltį susitikti kitai metais pajūryje.